Mėnulio užtemimas Šaulio ženkle

Ši vasara bus ne iš lengvųjų – išgyvensime net tris užtemimus:

Birželio 5dieną Mėnulio užtemimas Šaulyje 15°34′

Birželio 21 dieną Saulės užtemimas Vėžio ženkle 00°21′

Liepos 5 dieną Mėnulio užtemimas Ožiaragyje 13°38′

Šis „užtemimų sezonas“ sutampa su retro Venera (iki birželio 25 dienos) ir retro Merkurijumi (nuo birželio 18 iki liepos 12 dienos) dar ir rezonuojančiu Neptūnu. Priminsiu, kad užtemimai – tai ne data, o procesas. Jų įtaka jaučiama dvi-tris savaites prieš pirmąjį ir dvi-tris savaites po paskutiniojo. Tokiu būdu, šis „užtemimų sezonas“ – tai periodas nuo gegužės vidurio iki liepos trečios dekados. Kažkokie įvykiai gali vykti artimomis užtemimui dienomis, o kažkokie gali atsiskleisti viso periodo metu.

Birželio 5 dieną  21:40 val. (Lietuvos laiku)  įvyks pusšešėlinis Mėnulio užtemimas Šaulio 16-ame laipsnyje. Jis bus matomas  Australijoje, Azijoje, Pietų Amerikoje, Afrikoje, Europoje, vakarinėje Rusijos dalyje, Ramiajame Vandenyne, Indijos Vandenyne, Antarktidoje.

Į pirmą planą gali iškilti artimų ir tolimų ryšių, aukštojo mokslo, užsienio kontaktų, publikacijų, juridinių, akademinės veiklos, emigracijos temos.

Astrologiniu požiūriu Mėnulio užtemimas siejamas su ko nors reikšmingo, pradėto anksčiau užbaigimu ir simbolizuoja kulminaciją, todėl artimomis užtemimui dienomis, ar sekantį pusmetį gali paskatinti lemtingus įvykius. Tai gali būti kažkokio lūžio momentas, kai reikės koreguoti planus, keisti strategija arba kažką užbaigti. Tai sąjungų, susitarimų, santykių nutraukimo arba partneriškų santykių peržiūrėjimo ir įvertinimo laikas.

Užtemimo taškas formuos opozicijos aspektus Saulei ir Venerai, esančioms Dvynių ženkle ir destruktyvius aspektus Marsui ir Neptūnui, esantiems Žuvų ženkle, jų įtakoje svarbiais taps meilės ir tarpusavio santykių klausimai. Mėnulio pilnaties įtakoje bus galima aiškiai suvokti tarpusavio santykių dinamiką ir savo negatyvius jausmus, skatinančius disharmoniją poroje, o šis užtemimas gali padėti apsivalyti nuo negatyvių praeities emocijų.

Tai bus įtemptas, emociškai sunkus periodas. Galimi fors-mažorai, konfliktai, santykių aiškinimasis. Porose gali iškilti nesusipratimai, problemos, kurios kaupėsi praeityje. Informacija, kuri anksčiau buvo užslėpta arba atrodė nereikšminga, taps akivaizdi ir su ta realybe reikės kažką daryti – spręsti kaip su ja susitaikyti ar prisitaikyti prie naujų sąlygų.

Užtemimo negatyviai paliestas Marsas gali skatinti stiprias emocijas, iššaukiančias pyktį, todėl harmoningoms poroms gali pavykti įveikti sunkumus, o esant problematiškiems tarpusavio santykiams, tai gali būti sudėtingas laikotarpis. Nepasitenkinimas tarpusavio santykiais, savikontrolės stoka gali meilę paversti neapykanta, skatinti priešiškumą ir neapdairius poelgius, o norint išvengti nesutarimų, reikėtų neužgniaužti savyje negatyvių emocijų, o pasistengti kartu su mylimu žmogumi ramiai apsvarstyti tai, kas neramina ir netenkina. Tačiau, atatupstai judančios Veneros įtakoje, meilę, supratimą išreikšti mylimam žmogui bus sunku.

Visos naujos pažintys, prasidėjusios iki liepos 26 dienos, didele tikimybe gali būti neilgalaikės ir nepatvarios.