GEGUŽĖ

Gegužė – laikas suprasti, ką verta pasiimti į ateitį ir ką palikti praeityje.

Pagrindiniai astro įvykiai šį mėnesį – tai Jupiterio perėjimas į Avino ženklą, po jo ten pat pereis Marsas, Merkurijaus retro judėjimas ir, žinoma, gegužės 16 dieną įvyksiantis pilnas Mėnulio užtemimas Skorpiono ženkle.

Mėnesį pradedame užtemimų koridoriuje. Produktyviausias laikas pradžioms ir startams bus pirmoji gegužės savaitė. Po to, mėnesio 10 dieną Jupiteris pereis į Avino ženklą, o Merkurijus tą pačią dieną pradės judėti atbuline eiga (retro) iki birželio 3 dienos.  Merkurijui judant atatupstai, laikas nepalankus naujų projektų, ar verslo pradžiai, svarbioms deryboms, susitarimų, sutarčių, sandorių sudarymui ir pasirašymui, darbo keitimui, nevertėtų pradėti naujo mokymosi ciklo, įsigyti ryšio, transporto priemones. Taip pat, dėl informacijos stokos ar netikslumo, galime priimti neteisingus sprendimus.   

Gegužės 2 dieną Venera pereis į Avino ženklą, kuriame ji negali pilnai išreikšti jai būdingų prigimtinių savybių, todėl išreikštas jausmingumas ir aistringumas gali nepalankiai įtakoti darbą, dalykinius ir visuomeninius ryšius, galimas polinkis impulsyviai, neapdairiai leisti pinigus. Šią ingresiją sustiprins Veneros sekstilis Plutonui, kai  galimi aistringi, lemtingi santykiai, jie gali būti pamokantys, svarbūs, tačiau neilgalaikiai. Geras laikas apgalvotiems pirkiniams, bet ne investicijoms.

Vienas svarbesnių mėnesio aspektų bus gegužės 4-5 dienomis Marso sekstilis Uranui ir Saulės ir Urano jungtis. Tomis dienomis galime sulaukti netikėtumų siurprizų, tačiau kokio poveikio jie bus – teigiami ar neigiami, priklauso nuo asmeninio horoskopo parodymų. Vyksiantys įvykiai reikalaus greitos reakcijos, adekvačiai reaguoti į permainas. Šios energijos stimuliuos laisvės poreikį, galimi fors-mažorai, netikėti įvykiai gali keisti planus, konfliktai su valdžia, įtakingais asmenimis.

 Iki gegužės 24 dienos Marsas judės Žuvų ženklu, kuriame jam sunku ryžtingai ir atvirai veikti. Gali trūkti energijos, motyvacijos. O gegužės 11-24 dienomis Marso jungtis su Neptūnu tik sustiprins šį efektą, bus sunku apsispręsti, priimti reikiamus sprendimus, galimos intrigos, paslėpti sumanymai, stigs blaivaus proto, nuovokumo. O gegužės 24 dieną Marsas pereis į Avino ženklą ir judės juo iki liepos 5 dienos. Sustiprės energingumas, ryžtingumas, veiklumas. Jupiterio jungtis su Marsu mėnesio pabaigoje ir birželio pradžioje tik sustiprins karingumą, tai gali būti esminių permainų laikas karo Ukrainoje. Taip pat, tai naujų galimybių laikas, gali kilti genialių idėjų, sulaukti netikėtų pasiūlymų, duoti impulsą tam, kas bus svarbu ateityje. Tačiau, naujų projektų, pasiūlymų pradžią vertėtų nukelti po birželio 5 dienos.

Paskutinė gegužės dekada bus kiek permaininga, kai iš vienos pusės, bus galima kurti planus ateičiai, siekti pozityvių permainų, rūpintis materialinės gerovės kūrimu, bus galima teisingai įvertinti savo esamą padėtį, daugelyje gyvenimo sferų gali lydėti sėkmė, kai kam pavykti išspręsti vidines psichologines problemas. Iš kitos pusės, ypač paskutinę savaitę, išryškės emocinis nestabilumas, pavydumas, padidintas ūmumas, dirglumas, sustiprės agresyvumas, skatinantis beprasmę įtampą, polinkis nepateisinamai rizikai, ginčams ir konfliktams. Gegužės 30 dieną (14:30 val. Lietuvos laiku) 10-ame Dvynių ženklo laipsnyje stos Mėnulio jaunatis, prasidės naujas Mėnulio mėnuo. Palanku kurti naujus planus, Tačiau, jų įgyvendinimą reikėtų pradėti po birželio 5 dienos.