GEGUŽĖ

Gegužę lydės net trijų planetų retrogradinis judėjimas – Saturnas (gegužės 11), Jupiteris (gegužės 14) ir Venera (gegužės 13) pradės judėti atbuline eiga. Tai nuoroda, kad gilės socialinės, ekonominės ir politinės problemos, su kuriomis susidūrėme pandemijos metu (apie tai sekančiame straipsnyje).

Gegužės 1 dieną Merkurijus jungsis su Uranu (veiks iki gegužės 3 dienos). Aktyvės mąstymas, geras laikas IT naujoms technologijoms, naujų, nestandartinių idėjų ieškojimams. Tačiau, aspektas didina nervingumą, bus sunkiau rasti kompromisus, galimos netikėtos nemalonios žinios, šokiruojanti informacija. Padidėjusi avaringumo rizika, autotechnikos gedimai.

Gegužės 4 dieną  pats svarbiausias mėnesio aspektas – Venera kvadrate su Neptūnu (veiks iki gegužės 31 dienos). Neptūno kvadratas – energija, kuri atima iš mūsų kontrolę, veda į iliuzijų pasaulį, kas realiame gyvenime susiję su paklydimais, klaidomis, aferomis, apgavystėmis finansuose ir santykiuose. Naujos pažintys gali greitai megztis, bet greit ir baigtis susiduriant su susipaniojimu, idealizavimu, apgavystėmis. Tai liečia ir darbinius partneriškus santykius. Tačiau, geras laikas stiprioms poroms, kurios gali pereiti į naują bendravimo lygmenį. Svarbiems finansiniams sprendimams, investicijoms nepalankus laikas, neskolinkite ir nesiskolinkite pinigų.

Gegužės 5 dieną įvyks svarbi ingresija – Mėnulio mazgai keis ženklų ašį: Šiaurinis mazgas pereis į Dvynių ženklą, o Pietinis – į Šaulio. Mazgai bus Dvynių – Šaulio ašyje iki 2022 sausio 18 dienos. Šį laiką bus aktualu būti atviriems naujai informacijai, būti lankstiems, mokėti matyti dalykus iš visų pusių, kad išsilaisvinti iš stereotipų, pasenusių įsitikinimų ir dogmų.

Gegužės 7 dieną Mėnulio pilnatis (13:45 val. Lietuvos laiku) Skorpiono 18-ame laipsnyje. Mėnulio pilnaties įtakoje stiprės jautrumas, psichologinis imlumas, svajingumas, vaizduotė, gebėjimas prisitaikyti prie supančių žmonių ir aplinkybių, nors tuo pačiu gali išryškėti pasyvumas, ryžtingumo stoka, polinkis idealizmui. Skorpiono ženklas siejamas su transformacija, paslaptingais giluminiais psichikos klodais, o Mėnulio pilnatis tarsi nušviečia, iškelia į paviršių tai, kas slypi pasąmonėje, tai gali būti viltys, norai, siekiai, vidinės baimės. 

Antrą mėnesio dekadą lydės gan harmoningi aspektai, tačiau reiktų atsižvelgti į bendrą mėnesio foną:

Gegužės 9 dieną Merkurijus trine su Plutonu – padės įžvelgti tai, kas svarbiausia, galime gauti svarbią informaciją, geras laikas savianalizei, pasakyti žodžiai veiks stipriau, nei bet kada.

Gegužės 10 dieną Merkurijus sekstilyje su Jupiteriu – ne laikas ambicijoms, bus svarbu jausti nuosaikumą planuojant, atsargiems žadant, netikėkite pernelyg optimistiniais scenarijais.

Gegužės 12 dieną Merkurijus trine su Saturnu – efektyviai suplanavus laiką bus galima daug nuveikti.

Gegužės 17 dieną saulė trine su Jupiteriu – stimuliuos ambicijas, norą pasiekti, realizuoti savo idėjas. Geras laikas dėstytojams, ypač internetu, publikacijoms, juridinių klausimų sprendimui. Galimi asmeninės ar darbinės pažintys, kurios gali būti naudingomis, tačiau vargu ar stabilios ir ilgalaikės.

Gegužės 18 – 22 dienomis nepalankus laikas pradėti kažką naujo, šiuo metu geriau pabaigti neužbaigtus darbus, apibendrinti rezultatus, numatyti preliminarų veiksmų planą, kuriuos įgyvendinti geriau po gegužės 24 dienos, jei tai nesusiję su investicijomis ir finansais.

Gegužės 22 dieną Mėnulio jaunatis (20:39 val. Lietuvos laiku) Dvynių 3-ame laipsnyje. Į pirmą planą bus iškeltos finansų, santykių ir komunikacijų temos, tačiau tik ne naujoms pradžioms. Tai supratimo laikas, kas santykiuose atgyvenę, ką stiprinti ir vystyti. Taip pat, finansuose įvertinti realistinį planą. Tai nepaprasta jaunatis – jos kulminacija bus mėnulio užtemimas birželio 5 dieną Šaulio 16-ame laipsnyje. Tai bus pirmasis užtemimas iš trijų 2020 vasarą. Todėl, bus svarbu gerai apgalvoti ir apskaičiuoti žingsnius žiūrint į perspektyvą.

Gegužės 28 dieną Merkurijus jungsis su Šiauriniu mazgu Dvyniuose ir po to pereis į Vėžio ženklą. Tai naujų idėjų atradimo laikas, kurios suteiks naują požiūrį į esančius įvykius. Tačiau, Merkurijui perėjus į Vėžio ženklą, emocijos labiau įtakos į mąstymą ir vertinimą. O gegužės pabaiga – tai periodas prieš Mėnulio užtemimą gegužės 5 dieną, todėl bus svarbu nepasiduoti pernelyg aštrioms emocijoms į įvykius, o stengtis dalykus vertinti adekvačiai ir nesiimti veiksmų, dėl kurių galite gailėtis.