GRUODIS

Gruodį galima įvardinti kaip naujos pradžios pradžią, tačiau ji bus nepaprasta.

Šį mėnesį net šešios planetos keis zodiako ženklą, vienas svarbiausių planetų energijų pasikeitimas bus Saturno ir Jupiterio perėjimas į Vandenio ženklą gruodžio 17 dieną, Jupiterio gruodžio 19 dieną. Prie viso šito mūsų dar laukia Saulės užtemimas gruodžio 14 dieną (apie tai sekančiame straipsnyje).

Kadangi, įvykių tarp planetų ir aspektų gruodį daug, tai glaustai apie tai:

Gruodžio 1 dieną Merkurijus pereina į Šaulio ženklą (bus iki  gruodžio 20 dienos). Bus lengviau bendrauti, į viską žiūrėsime ir priimsime optimistiškiau.

Gruodžio 6 dieną Venera trine su Neptūnu (veiks 3-9 dienomis) – palankus laikas romantinėms pažintims, tačiau reiktų vengti idealizuoti partnerį. O finansų srityje nepervertinti savo galimybių nerealistiniuose projektuose.

Gruodžio 10 dieną Venera sekstilyje su Plutonu (veiks 7-13 dienomis). Galimos naujos pažintys, audringi romanai, susitikimai. Tačiau, esant paraleliniam aspektui tarp Neptūno, Saulės ir Merkurijaus, naujos pažintys gali būti apgaulingos, nepasiduokite iliuzijai (ypač 9-10 ir 13-14 dienomis).Santykiuose, kurie paviršutiniški, kils noras kontroliuoti, galimas pavydas. Taip pat, bus reikalingas atsargumas finansuose – neskolinkite, neimkite kreditų, nepasirašykite finansinių įsipareigojimų.

Gruodžio 13 dieną Merkurijus kvadrate su Neptūnu (veiks 9-16 dienomis). Šis aspektas sudėtingas tuo, kad veiks Saulės užtemimo metu. Šiuo periodu nepatartina pasirašinėti sutartis, priiminėti svarbius sprendimus, nes tai klasikinis apgaulės, saviapgaulės, iliuzijų, intrigų aspektas. Taip pat, reikalingas atidumas dirbantiems su skaičiais, informacija. Nerekomenduojama tirtis mediciniškai – tikimybė neteisingai nustatyti diagnozę. Reikalingas atsargumas vairuojant.

Gruodžio 14 dieną Saulės užtemimas Dvynių ženkle (apie tai sekančiame straipsnyje).

Antra mėnesio pusė bus palanki naujoms pradžioms teik veikloje, tiek santykiuose, galima kurti naujus planus tose gyvenimo sferose, kurios aktualios. Tai geras laikas naujai partnerystei, bendradarbiavimui ir naujiems romantiniams santykiams. Tačiau, bus reikalingas saikas, pusiausvyra, pareigos jausmas ir atsakomybė už savo sprendimus – tai gairės, kurios suteiks teisingą suvokimo dėmesį. Tam įtakos gruodžio 15 palankus aspektas tarp Merkurijaus ir Marso ir sekstilis tarp Veneros su Saturnu.

Trečioji mėnesio dekada – tai laikas, kai bus galima užbaigti senus, skaudžius klausimus ir žengti naujų perspektyvų link. Bus svarbu realistiškai įvertinti  jėgas ir priemones su naujais planais ir galimybėmis, atskirti norimą nuo galimo.

Ypatingas žiemos saulėgrįžos periodas, kada Saulė pasiekia minimalų aukštį zenite, o Žemė metinės kelionės metu labiausiai priartėja prie Saulės. Tai bus svarbi gruodžio 21 diena, kai Saulė pereis į Ožiaragio ženklą, o Jupiteris su Saturnu jungsis Vandenyje. Šis planetų aspektas veiks nuo lapkričio pabaigos iki 2021 vasario pradžios. Vienas iš šio tranzito tikslų – tarsi stabtelėjimas ir suvokimas – ar teisinga linkme aš einu? Svarbi pamoka – suvokimas tarp „per daug“ ir „per mažai“, tarp norų ir galimybių. Šis tranzitas – tai laikas, kai galima padėti pagrindą sėkmei daugeliui metų į priekį. Idėjos, temos, naujos pažintys per trečiąjį gruodžio dešimtmetį ir sausio mėnesį gali tapti svarbios ir lemiamos. Tai laikas naujai pradžiai. Net jei šiame etape perspektyvos nebus aiškiai matomos, svarbu užfiksuoti naujas mintis, siekius, tendencijas, atitinkančias jūsų ketinimus, ir jų laikytis.

Gruodžio 30 dieną (5:28 val. Lietuvos laiku), bus Mėnulio pilnaties pikas, kada Mėnulis, eidamas tranzitu 9-uoju Vėžio ženklo laipsniu, atsidurs opozicijoje Saulei, esančiai Ožiaragio ženkle, todėl, teks surasti pusiausvyrą tarp šiuo metu susiklosčiusių gyvenimo aplinkybių ir ateities vilčių, neišsipildžiusių norų. Vėžio ženklas siejamas su saugumo siekimu, polinkiu slėpti emocijas, tačiau Mėnulio pilnaties įtakoje, gali išaiškėti tikrieji ketinimai ir paslaptys, bus galima susivokti tame, kam anksčiau nebuvo skiriama dėmesio. Mėnulis formuos opozicijos aspektą Merkurijui, kurio įtakoje gali išryškėti naujos vertingos idėjos, kūrybiniai, dalykiniai ketinimai, gali būti daug naujų pažinčių, kontaktų, tačiau iš kitos pusės, gali stiprėti vidinis nerimas, nuoseklumo, kantrybės stoka. Būkite atsargūs vairuojant ir kelionių metu.

Sutinkant Naujuosius, vertėtų pozityviai mąstyti, tokiu metu gali išryškėti kūrybinės ar vertingos dalykinės idėjos, tai tinkamas laikas planų ateinantiems metams kūrimui, kurie galėtų būti sėkmingai realizuoti sekančiais, 2021 metais. Iššūkių netruks ir ateinančiais metais, tačiau tiems, kurie mokės prisitaikyti bei priėmę racionalius sprendimus žengs į būtinas permainas, artimiausi keletą metų gali tapti tramplynu į sėkmę.