GEGUŽĖ

Gegužė – sudėtingų scenarijų metas, kai teks adaptuotis prie netikėtų situacijų.

Tačiau, tai bus geras laikas suprasti senas klaidas ir perrašyti savo planus realiomis galimybėmis.

Šį mėnesį dvi panetos keis savo judėjimo kryptį prie jau retro judančio Plutono:

Jau mėnesio pradžioje Saturnas stabdys savo judėjimo kryptį ir gegužės 23 dieną taps retrogradiniu tokiuu būdu judės iki spalio 11 dienos. Tokiu metu bus galima įvertinti ir keisti asmeninius įsitikimus, formuoti savo tvirtą vidinį pagrindą, suteikiantį galimybę nepalūžti. Saturnui judant atatupstai, sunkiau pakeliama vienatvė, izoliacija, stokojama nuoseklumo, sistemiškumo, o norint pradėti ką nors naujo, viskas vyks labai lėtai, galimos įvairios kliūtys, gali strigti reikalai, išryškėti polinkis vengti atsakomybės.

Gegužės 30 dieną Merkurijus apsisuks ir ims judėti atatupstas (retrogradinis judėjimas tęsis iki birželio 23 d.). Tačiau, šis Merkurijaus retro judėjimas bus nepaprastas – jis formuos nepalankų aspektą iliuzijų ir apgaulių meistrui Neptūnui. O taip pat, šis retro judėjimas bus aktyvus  Mėnulio užtemimui gegužės 26 dieną ir „užtemimų sezonui“ gegužę-birželį. Tad šis Merkurijaus retro judėjimo atsargumas turėtų būti įvertintas trigubai (apie tai sekančiame straipsnyje).

Marsas iki birželio 11 dienos judės Vėžio ženkle, kuriame planetai sunkiau pilnai išreikšti būdingas savybes, tranzito metu Marso energija ir veiksmai, skatinantys norą veikti, užkariauti, gauti kuo greitesnį rezultatą, susiduria su Vėžio ženklui būdingu emocionalumu, atsargumu, jautrumu, polinkiu rūpintis, ginti artimus žmones, todėl šis savybių derinys gali skatinti pasirinkti pasyvesnę, ypatingą strategiją kovojant už tai, su kuo sieja emocinis ryšys, tai gali būti šeimos, artimų žmonių reikalai, asmeniniai santykiai, vaikų auklėjimas, pagalba tėvams. Toks tranzitas palankus užsiimti namų reikalais, šeimos gerovės stiprinimu, galima pradėti remontą, atnaujinti interjerą, o karjera, dalykinė veikla šiuo metu gali atsidurti antrame plane.

Gegužės 9 dieną Venera pereis į Dvynių ženklu (judės iki liepos 2 dienos), todėl išryškės vaizduotės žaismas, gebėjimas lengvai užmegzti kontaktus, naujas pažintis, ypač kelionių metu. Veneros tranzito įtakoje, galimas polinkis lengvam, neįpareigojančiam bendravimui, flirtui, o šiuo metu užmegzti ryšiai gali būti trumpalaikiais.

Gegužės 14 dieną Jupiteris pereis į Žuvų ženklą (iki liepos 28 dienos), šio tranzito įtaka stiprins vidinį aktyvumą, diplomatiškumą, kalbumą, polinkį bendravimui, lankstumą ir gebėjimą laviruoti su supančia aplinka bei kitais žmonėmis. Nesigundykite kažko pigumu arba priešingai –  išlaidaudami daugiau nei pagrįstai, tikėdamiesi ateities pelno. Racionali pradžia ir atsargumas turėtų būti jūsų apsauga nuo nepagrįstų žingsnių. Tai gali suaktyvinti karmines problemas, susijusias su vertybių sistema, pasirinkimu tarp meilės ir pinigų.

Gegužės mėnesio 26 dieną (14:14 val. Lietuvos laiku) Mėnulio pilnaties pikas, kada Mėnulis, būdamas 6-ame Šaulio ženklo laipsnyje, atsidurs opozicijoje Saulei, esančiai Dvynių ženkle, o 14:19 val.  bus pilno Mėnulio užtemimo pikas. Mėnulio užtemimo metu galima pamatyti anksčiau pradėtų reikalų, liečiančių santykius ar svarbius dalykinius projektus rezultatus, kartais gali išsipildyti svajon, arba galima suvokti, kad darbas, veikla yra neproduktyvūs ir reikia ieškoti kitų galimybių.Tai, kas anksčiau buvo tarsi po užsklanda ar slepiama, tampa viešu ir matomu, todėl gali išaiškėti paslaptys, situacijų praregėjimas. O ypatingas atidumas paskutinėje mėnesio dekadoje turėtų būti finansiniams klausimams – nepalankus laikas investicijoms, stambiems pirkiniams, svarbiems gyvenimo pokyčiams.