Amžiaus krizės vaiko horoskope

Kad geriau suprastumėm mažylių pasaulį – netikėtus jų nuotaikų svyravimus, iššaukiantį elgesį, fantazijas, keistumą, apgaules – verta įvertinti tą faktą, kad vaiko psichikos vystymosi varomoji jėga – tai jo gyvenime kylančių prieštaravimų įveikimo procesas. Kiekvienas vaikas susiduria su šiais prieštaravimais tam tikru laiku – savo horoskopo planetų ciklais. Taigi, astrologija padeda nustatyti kiekvieno konkretaus atvejo atsiradimo laiką ir jo sprendimo būdus, individualius kiekvienam vaikui.

Vaiko gyvenime laipsniško žinių, įgūdžių ir įpročių kaupimo ir tobulinimo laikotarpis pakeičiamas laikotarpiais, per kuriuos vyksta kokybinis šuolis – formuojasi asmenybės transformacija, kokybiškai nauji charakterio bruožai bei įgūdžiai. Krizės, didelės ar mažos, visada nurodo sukauptus prieštaravimus ir psichikos pasirengimą keistis. Astrologija, remdamasi  planetų tranzitais ir progresijomis, nustato krizinių situacijų laiką, problemas, susijusias su šia situacija, ir galimus būdus išeiti iš jos.

Krizės, kurias patiria kiekvienas vaikas savo vystymosi procese:

Vienerių metų krizė

Susijusi su vaiko sąveika su suaugusiaisiais. Jeigu anksčiau mažylį patenkino minimalus bendravimas su tėvais, tai dabar jis reikalauja daug daugiau. Tuo laikotarpiu formuojasi pagrindas jo pasitikėjimu pasauliu. Pozityviai – krizės atsiradimas sukuria atvirumą ir pasitikėjimą santykiais su kitais. Negatyviai – formuojasi įtarumas, izoliacija, kuri su amžiumi tampa asmenybės bruožu.

Astrologijoje: pirmieji Saulės ir Merkurijaus sugrįžimai.

Dviejų metų krizė

Susijusi su pirmaisiais vaiko susipažinimais asmens higiena, švara, namų apyvokos daiktų įsisavinimo įgūdžiais. Pozityviai – formuojasi savarankiškas funkcionavimas, vaikas nesijaučia bejėgis, jeigu šalia nėra tėvų. Negatyviai – formuojasi gėdos jausmas ir nepasitikėjimas savo jėgomis, infantiliškumas, bejėgiškumas.

Astrologijoje: pirmasis Marso sugrįžimas ir antrąkart grįžta Venera.

Trejų metų krizė

Susijęs su aktyvumo, nepriklausomumo ir savarankiškumo pasireiškimu. Vaikas pirmąkart jaučiasi individualistu. Jo kalboje vis dažniau girdime „Aš pats!“. Tėvai turi suteikti mažyliui galimybę vystyti šias savybes, o ne uždrausti savarankiškai veikti, motyvuodami, kad vaikas gali sulaužyti, sugadinti, sudaužyti ir t.t. Esant trys su puse metų formuojasi vaiko bazinė vaiko asmenybės struktūra – nepriklausomas savojo „aš“ suvokimas arba abejonės ir gėda. Pozityviai – formuojasi iniciatyva, pasitikėjimas savimi. Negatyviai – formuojasi kaltės jausmas, gyvenimo lygmens sumažėjimas.

Astrologijoje: pirmasis gyvenime Jupiterio kvadratas, Saturno puskvadratis, trečiasis Saulės sugrįžimas.

6 – 7 metų krizė

Susijęs su mokymosi mokykloje pradžia. Jeigu anksčiau vaiko režimas buvo pakankamai laisvas, tai dabar jis daug griežtesnis. Tėvams norisi, kad jų vaikas būtų sėkmingas moksle ir pateikia jam savo reikalavimus, o ir namų užduotys pakankamai „išsunkia‘ vaiką. Šiuo laikotarpiu suvokiamas seksualinis identitetas, formuojasi pirminis moralinis vystymasis ir vaiko mąstymas. Septintaisiais metais vyksta pirmoji socializacijos patirtis. Pozityviai – formuojasi požiūris į darbą,  užsitvirtina pasitikėjimas savimi, skatinamas bet kokio pagyrimo iš suaugusiųjų pusės. Formuojasi mokėjimas nugalėti sunkumus ir kontroliuoti savo veiklos rezultatus. Negatyviai – formuojasi baimės jausmas prieš atsakomybę, nepilnavertiškumo jausmas, aukos kompleksas.

Astrologijoje: pirmoji Jupiterio opozicija, pirmasis Saturno kvadratas, Urano pussekstilis.

Paauglystės krizė

 Susijęs su lytiniu brendimu ir pirmaisiais rimtais socialiniais vaidmenimis. Būtent tuo metu paaugliai suvokia save būsimais vyrais ir moterimis ir stengiasi elgtis atitinkamai pagal lytį. Taip pat, tuo metu formuojasi paauglių grupės pagal interesus, užsimezgančia tikra draugyste, sąvokos „garbė“, „orumas“, moralės normos. Dvyliktaisiais metais formuojasi būdai pasiekti sėkmę gyvenime ir savęs vertinimas, pirmieji socialinai ryšiai. Pozityviai – savo lyties priėmimas ir su lytimi susijusių socialinių funkcijų suvokimas, sugebėjimas pasiekti viešąjį savo asmenybės pripažinimą. Negatyvu – nevykėlio, aukos komplekso formavimasis, savo lyties nepripažinimas, kas gali pasireikšti kaip paslėptu homoseksualumu arba negebėjimu užmegzti santykius su priešinga lytimi.

Astrologijoje: prasideda soliarinės Veneros sugrįžimas į natalinį tašką, toliau seka Jupiterio sugrįžimas, keturiolikos metų – pirmoji Saturno opozicija ir Urano sekstilis, o penkiolikos – nauja Jupiterio kvadratūra. Šis planetų judėjimų įtemptas laikotarpis niekada nevyksta sklandžiai, todėl yra rimtas išbandymas kiekvieno paauglio gyvenime.

Tai bendro pobūdžio ir apytikslūs amžiaus krizių terminai, kurie yra labai individualūs kiekvienam vaikui. Labiau tikslius periodus ir psicholiginius ypatumus išgyvenant šiuos etapus galima konsultacijoje su astrologu pagal vaiko gimimo horoskopą.